امكانات آموزشي رفاهي دانشگاه UM

خدمات و امکانات  آموزشی و رفاهی دانشگاه UM مالزی

 


1. خوابگــاه های دانشگاه UM مالزی


خوابگاه های  دانشجویی (كالج مسكونی)

زمانی كه دانشجو از محل سكونت به طرف محل تحصیل در حركت است، فرصت مناسبی است  كه می تواند دوستان جدید پیدا كند، مكان های جدیدی را كشف كند و در بسیاری از جهات پرورش یابد. زندگی در یك خوابگاه دانشجویی  اوقات خوب و مناسبی را در اختیار ما قرار می دهد. باعث افتخار است كه دانشگاه مالایا دارای13 مجتمع خوابگاهیست كه محل اسكان بیش از 12.000 دانشجو است. این تعداد تنها نمایانگر 65 درصد از كل دانشجویانی هستند كه در سال اول درس می خوانند.

هر خوابگاه به وسیله یك رئیس و چند دستیار و چند نفر كارمند اداره می شود. این خوابگاه  تنها محلی برای زندگی نیست بلكه در آن چند زمین بازی، سالن مطالعه، سوپر ماركت،كافی نت و لابراتوار كامپیوتر دارد. اغلب سالن ها مجهز به یك كافه تریا نیز هستند. برخی از این خوابگاه ها با هزینه ای ناچیز در حدود تنها 8 تا 12 رینگت وعده های غذایی را نیز برای شما فراهم می كنند. اما دیگر مكان ها كه غذا  ارائه نمی دهد بین 5/4 تا 5/6 رینگت هزینه در بردارد. البته هزینه برای دانشجویان بین المللی بسته به نوع خوابگاهی كه می گیرند بالاتر است.

ده مجموعه از این خوابگاه ها هم غذا و هم محل استراحت را برای ساكنین خود فراهم می نمایند در حالی كه سه مورد دیگر كه به نام كالج بخش هفدهم، خوابگاه  دهم (Tun Ahmad Zaidi Colege) و خوابگاه  دوازدهم (Raja Dr NazrinShah Residential College) مشهور هستند تنها محل اقامت برای دانشجویان فراهم می كنند. دانشگاهUM برای دانشجویان ارشد و دكترا نیز خوابگاه دارد هرچند تعیین محل تنها از روی گزینش صورت می گیرد.


مجتمع های خارج از محوطه دانشگاه UM مالزی


واحدی به عنوان بخشی از حوزه (Affairs & Alumnia) كلیه امور دانشجویان را مدیریت كرده و برای زندگی خارج از محوطه دانشگاهی نیز به آنها كمك می كند.

با قرار گیری دانشگاه UM در مركز شهر كوالالامپور (پایتخت مالزی) ایجاد شرایط اقامتی محلی تحت عنوان "خانه های خارج از محوطه دانشگاه (Off-Campuse Housing) برای دانشجویان و كارمندان بوجود آمده  است. در این میان، منازل، آپارتمان ها و حتی اتاق های موجود برای اجاره، تنها محل هایی مورد توجه قرار می گیرند كه نزدیك به امكانات حمل و نقل عمومی باشند و دانشجویان بتوانند براحتی به دانشگاه رفت و آمد كنند. در حال حاضر بیش از 1600 دانشجو خارج از محوطه دانشگاه زندگی می كنند.

موقعیت مكانی مجتمع های دانشگاه UM:

ناحیه A

Vista Angkasa, Kampung (Kg.) Kerinchi, Bukit Angkasa, Rakyat, Pantai Hill Park & Pantai Dalam Condominiums

ناحیه B

Jalan Pantai Condominium, Bangsar Town, Jalan Bangsar & Kampung Abdullah Hukum

ناحیه C

Section 12, 14, 16, 17 Petaling Jaya, SS 2 Petaling Jaya, Jalan Universiti, Jalan Bukit Gasing & Petaling Jaya Town

 

برآورد های ماهیانه اجاره در اطراف دانشگاه UM:

نوع اتاق

قیمت

موقعیت

آپارتمان سه خوابه

آپارتمان DBKL دو خوابه

آپارتمان DBKL دو خوابه

خوابگاه مشترك سه خوابه

800 تا 1200 رینگت

600 تا 800 رینگت

600 تا 800 رینگت

800 تا 1500 رینگت

ناحیه A

Vista Angkasa

Kg. Kerinchi

Bukit Angkasa

Rakyat, Pantai Dalam

& Pantai Hill Park

اتاق های 3 تا 5 تخته

800 تا 1500 رینگت

ناحیه B

Jalan Pantai

Bangsar Town

Jalan Bangsar &

Abdullah Hukum

قیمت های تعیین شده تنها یك ارزیابی است و نه یك قانون، بعلاوه این قیمتها بسته به نوع ملك، مكان، امنیت منطقه، مبله بودن و نبودن، محل و دیگر موارد متغیر خواهد بود.


2. کتـابخــانه    دانشگاه مالزی UM:


كتابخانه دانشگاه UM  از یك كتابخانه اصلی تشكیل شده است كه تسهیلات كتابخانه ای را برای كل دانشگاه تامین می كند و همچنین شبكه ای از شعب خاص و ویژه كه تجهیزات و ملزومات دانشكده های مختلف را نیز فراهم می آورد. این كتابخانه در چهل یكمین سالگرد احداث خود مجموعه ای كامل از رساله ها، ماهنامه ها، نسخ خطی و لوح های فشرده را ارائه داد. به روز رسانی این مجموعه شامل 2/1 میلیون جلد رساله، ماهنامه، نسخ خطی و بیش از 3600 عنوان مجله را شامل می شود.

همچنین امكانات كامپیوتری دیگری نیز به خوانندگان ارائه می شود از جمله یك شبكه وسیع پایگاه اطلاع رسانی از لوحهای فشرده كه چندین پایگاه اطلاع رسانی شاخص و ارزشمند را در اختیار قرار می دهد.

خدمات كامپیوتری و اینترنتی دیگری نیز موجود است همراه با دو لابراتوار كامپیوتر در كتابخانه اصلی و خدمات یكسان كه در دیگر شعب كتابخانه نیز عرضه می گردد.


3. خدمات تفریحی ورزشی دانشگاه UM مالزی


بخش ورزشی دانشگاهUM و كلیه امكانات تفریحی، توسط بخش ورزشی، مدیریت می شود. این مركز تسهیلاتی برای تمامی كارمندان و دانشجویان فراهم می آورد.

دانشگاه مالایا در ارائه ورزش های سالنی و بیرونی و امكانات تفریحی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. در این مركز ورزشی یك استخر شنا در حد المپیك، چندین سالن تنیس و زمین برای فوتبال و راگبی ایجاد شده است. با توجه بخش تحقیقات و آموزش به ورزش و  نیز فراهم كردن تسهیلات و امكانات مورد نیاز، مراكز ورزشی به خوبی فعالیتهای ورزشی را سازماندهی می كند. اكنون در اطراف دریاچه وارسیتی Varsity محلی مناسب برای دویدن و پیاده روی ایجاد شده است.


امكانات ورزشی موجود در دانشگاه UM


·سالن بدمینتون
·سالن تنیس
·سالن اسكواش
·زمین های فوتبال، راگبی و غیره
·سالن ها و زمین های Sepak Takraw
·سالن ها و زمین های والیبال
·سالن ها و زمینهای بسكتبال
·سالن ها و زمینهای چمن Netball
·میزهای پینگ پنگ
·سالن ها و زمینهای چمن هندبال
·سالن های فوتبال
·قایق سواری Kayaks
·زمین های Softball / Sukaneka
·استخر های شنا
·دوچرخه سواری


4. امنیــت در دانشگاه UM مالزی :


بخش امنیت دانشگاه UM از زمان تاسیس در سال 1967 برای تضمین امنیت كارمندان، دانشجویان و املاك متعلق به دانشگاه به خوبی دیگر سازمان های مدرن در دانشگاه عمل می كند و خود را در پیشرفته ترین مراحل كاری قرار داده است.

از دانشگاه UM با مساحتی بالغ بر 7502 جریب (Acre) به صورت شبانه روزی مراقبت می شود و این منطقه را برای واكنش سریعتر در برایر حوادث، دزدی، تخریب املاك، آتش سوزی و غیره آماده می كند.

دفتر امنیت دانشگاه به مدیریت دكتر نظرین شاه (Nazrin Shah) در بلوك C در خوابگاه شماره 12 قرار دارد .


5.  خدمات پزشکـی و بهداشتی دانشگاه UM:


دانشگاه  خدمات پزشكی و دندانپزشكی وسیعی را با هزینه كم در اختیار دانشجویان و خانواده های آنها قرار می دهد. دكترهای آقا و خانم  برای مشاوره و درمان به راحتی در تمامی ساعات اداری در كلینیك وابسته به دانشگاه UM قابل دسترس می باشند.


6. خدمات مشـاوره ای در مركز UPUM


UPUM اسم اختصار واحد مشاوره دانشگاه مالایا است. بدین معنا كه یكی از شاخه های تجاری دانشگاه یك سری خدمات جامع را در تمامی زمینه ها فراهم می كند.  این واحد دانشگاه خدماتی را برای گفتگو و مناظره با مشتریان و كارخانه دارها و مقامات دولتی فراهم می سازد كه در این زمینه می توان از تجربیات آنها استفاده كرد. توانایی این واحد برای هماهنگ كردن پیشبرد تجربیات تحقیقاتی و پژوهشی در اخذ سرمایه گذاریهای بیرونی و تجهیز گفتگوها به قدرت اعتبار دانشگاه، بسیار موثر است و  پروژه های موفقی تا كنون ایجاد شده كه به طور موثر و مفید اداره می شود.

خدمات این مركز :

·ایجاد محل های مخصوص تبادل افكار برای اهداف خاص.
·تنظیم قرار دادهای مالی.
·ایجاد شرایط برای تصدی مشاركت در پروژه ها با دیگر صنایع و یا حتی بخش های دولتی.
·سرویسهای ویژه ارائه شده توسط مركز UPUM
·هماهنگی در تحقیقات مشاركتی.
·مساعدت های علمی و اصولی.
·قابلیت های سرمایه گذاری.
·برآوردهای  مالیاتی.
·كشف اطلاعات از طریق پژوهش و بررسی در محیط های اختصاصی.
·مشاهده، ایجاد و تجزیه و تحلیل زمینه داده ها.


7.خدمات و امكانات حمل و نقل محوطه داخل پردیس دانشگاه UM


واحد حمل و نقل دانشجویان دانشكده (Affairs and Alumni) در مجموع 16 راننده و 22 اتوبوس (كه شامل سه مینی بوس می شود) دارد كه خدماتی را به كارمندان و دانشجویان ارائه می دهند. این اتوبوس در چهار مسیر مستقیم حركت می كنند:

·مسیر 1 :  Pantai Dalam / Kerinchi / Vista
·مسیر 2 : بخش 17 و خانه دانشجویان بین المللی و دانشگاه Jalan
·مسیر 3 : مسیر مشخصی در دانشگاه در بین چندین دانشگده
·مسیر 4 : خوابگاه شماره 9


8. خـدمـات بانكــی در دانشگاه UM مالزی:


خدمات بانكی زیادی در كل محوطه دانشگاه پراكنده است كه تسهیلات و خدمات بانكی را به دانشجویان، كارمندان و مهمانان ارائه می دهند. بانك Bumiputra Commerce Berhad در ساختمان Bursa، بانك Simpanan كه در نزدیكی دانشكده هنر و دانشگده علوم اجتماعی قرار دارد و بانك Islam در مجتمع های آزمایشی قرار گرفته است. به علاوه ATM ها (ماشین های خودكار پردازش پول) در كل محوطه دانشگاه پراكنده هستند.

اگر دانشجویان درخواست سرویسهای PTPTN  دهند، از سه نوع امكانات موجود در دانشگاه می توانند استفاده كنند:

بانك Bumiputra Commerce Berhad

بانك Islam Berhad

بانك Simpanan Nasional


9. خدمــات پستــی UM:10.  رستورانها و مکانهای غذاخوری UM:


مالایی ها تعصب شدیدی بر روی غذا دارند و این علت وجود تنوع وسیع غذا ها در دانشگاه UM است. از جمله می توان اشاره كرد به یك غذا خوری بسیار خوب سرویس دهنده غذا های محلی در تمام وعده های غذایی  كه با طعمی عالی هر كسی را ترغیب به خوردن می كند. شما می توانید غذای خود را تنها میل كنید و یا به همراه دوستان و اقوام خود و یا حتی در سالن های بزرگ، این غذاخوری ها كلیه خواسته  های  شما را  تامین می كنند.

سالن های غذاخوری بسیاری در محوطه دانشگاه قرار دارد و در دانشگاه Rumah كه انواع غذاهای تحت نظر سر آشپز آزمن (Azmen) تهیه می شود . بعلاوه همه خوابگاه  های دانشگاه به استثناء خوابگاه  شماره 10 و 11 ، سالن غذاخوری دارند و امكاناتی برای تهیه غذا ارائه می دهند.

برای اطلاع از هزینه این خدمات  با خوابگاه های دانشگاه  تماس بگیرید .


11. مطبوعات دانشگاه UM :


حوزه انتظارات دانشگاه مالایا همچنین به مطبوعات دانشگاه UM نیز مشهور است كه در خود چاپخانه  دانشگاه مالایا چاپ می شود. از سال 1954 این حوزه برای پیشرفت در كسب معلومات برای تعداد زیادی از كارهای آكادمیك شروع به چاپ و انتشار كرد كه این معلومات را توزیع نیز می كرد. به علاوه مجلات و كتابهای پژوهشگرانه ای را كه این حوزه چاپ و منتشر می كند به صورت فایل های الكترونیكی نیز عرضه می شود.

این حوزه نقش مهم و فعالی را در كمك به اجرای ماموریت های ها یكپارچه دانشگاه UM بازی می كند.
حتی در این عصر دیجیتال برخی چیز ها تنها از طریق پست واقعی قابل دسترس است. مثل ارسال نامه ، كارت پستال و هرگونه بسته های پستی كه این خدمات پستی در دانشگاه UM قابل دسترس است. دفتر پست در دانشگاهUM  در سالن بلوك A قرار دارد. تمبر، كارت پستال و حتی بسته های خاص برای ارسال موارد شكننده نیز در این باجه وجود دارد.
این باجه خدمات دیگری كه شامل پرداخت صورت حسابهای معمولی  و صورت حسابهای ASTRO را نیز ارائه می دهد. خدمات قابل ارائه شامل:·پست معمولی

پست هوایی
پست سریع السیر
پست سفارشی
خدمات پست سریع
خدمات پرداخت صورتحساب

 

 

 

 

 

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا،اتریش،مجارستان،جمهوری چک، سوئیس،سوئد،اسلواکی،ایتالیا،اسپانیا،آمریکا، استرالیا،قبرس،آلمان،دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست 

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151