کشور فیلیپین

كشور فيليپين


مجمع‌الجزاير فيليپين به عنوان مرواريد شرق در جنوب شرقي آسيا قرار دارد،‌ اين كشور ، از 7107 جزيره كوچك و بزرگ تشكيل شده است، بسياري از جزاير آن به علت كوچكي با جزر و مد دريا پديدار و ناپديد مي‌شوند. مساحت‌ اين كشور بدون احتساب درياها حدود 000ر300 كيلومتر مربع است. يعني كمتر از يك پنجم خاك‌ايران . بيش از نيمي ‌‌از خاك آن را جنگل فرا گرفته است (883ر158 كيلومتر مربع).‌ اين كشور از ناحيه‌ي شمال با تايوان ، از جنوب با اندونزي از جنوب غربي با مالزي ، تايلند و سنگاپور همسايه است و شرق و غرب آن را درياي فيليپين و درياي جنوبي چين فرا گرفته است.

مجمع‌الجزاير فيليپين از سه جزيره بزرگ ، در شمال بنام لوزون با مساحت 688ر104 كيلومترمربع در مركز بنام ويساياس با مساحت حدود 56606 كيلومتر مربع و در جنوب به نام ميندانائو با مساحت 94630 كيلومتر مربع تشكيل شده است.‌ اين جزاير در مجموع 14 منطقه را در خود جاي داده است.

جزاير مهم فيليپين عبارتند از: جزيره سامار (با مساحت 13080 كيلومتر مربع) ، جزيره نگروس (با مساحت 12705 كيلومتر مربع)، جزيره پالاوان (با مساحت 11785 كيلومتر مربع)، جزيره پاناي (با مساحت 11515 كيلومتر مربع)، جزيره ميندورو (با مساحت9735 كيلومتر مربع) جزيره ليته (با مساحت 7214 كيلومتر مربع) ، جزيره سيبو (با مساحت 4422 كيلومتر مربع) ، جزيره بوهول (با مساحت 3685 كيلومتر مربع) و جزيره ماسبات (با مساحت 3269 كيلومتر مربع). گفتني است كه سواحل شرقي ميندانائو و ويساياس از عميق ترين نقاط جهان محسوب مي‌شود. اكنون مجمع‌الجزاير فيليپين داراي 79 استان و 113 شهر بزرگ است و پايتخت آن شهر مانيل در جزيره بزرگ لوزون قرار دارد.

درياها ، رودخانه ها، درياچه ها :

كشور فيليپين بطور كلي در محاصره آبهاي اقيانوس آرام و درياي جنوب چين قرار دارد، وسيع‌ترين درياچه‌هاي آن عبارتند از،: لاگونا در غرب جزيره لوزون و تاآل در مركز آن دو درياچه لانائو و سورياگو نيز در جزيره ميندانائو است.

بزرگترين رودهاي‌ اين كشور شامل كاگايان و پاكساهان در جزيره‌هاي لوزون و رودهاي پالانگي و آگوسان در جزيره ميندانائو جريان دارد

جغرافياي سياسي :

موقعيت جغرافيايي مجمع‌الجزاير فيليپين به نحوي است كه در مسير ارتباط دريايي بين آمريكا - آسيا و اروپا قرار گرفته است و يكي از پايگاه‌هاي مهم آمريكا براي دستيابي به كشورهاي منطقه از قبيل ژاپن ، چين ، تايوان ، هنگ كنك ، تايلند ، مالزي ، سنگاپور،‌اندونزي ، استراليا ، نيوزيلند است. روزانه كشتي‌هاي فراواني از آب‌هاي فيليپين عبور مي‌كنند و به خاطر همين است كه‌ اين كشور هميشه مورد توجه قدرت‌هاي بزرگ بوده است و در معادلات سياسي بين‌المللي نقش حساسي‌ايفا مي‌كند.


معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا،اتریش،مجارستان،جمهوری چک، سوئیس،سوئد،اسلواکی،ایتالیا،اسپانیا،آمریکا، استرالیا،قبرس،آلمان،دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست 

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151