ساختار آموزشی دانشگاه um

تاريخچه دانشگاه UM مالزی, دانشگاه مالایا:


 

دانشگاه مالايا اولين دانشگاه كشور مالزيست، دانشگاهي كه سنتهاي قديم جامعه را كنار گذاشت. اين دانشگاه با مساحتي نزديك به 309 هكتار در جنوب غربي كوالالامپور پايتخت مالزي واقع شده است. كينگ ادوارد هشتم, متصدي قبلي آن كالج پزشكي را در سال 1905 تاسيس كرد. اين كالج براي رفع نيازهاي ضروري  به دو منظور يكي پزشكي و ديگري آموزشي احداث شده بود و اينها دست به دست هم داد تا دانشگاه مالايا در اكتبر 1949 شكل گيرد. اين بود كه با در كنار هم قرار دادن و همكاري يكديگر اصول وبنيان ملتي جديد را پايه ريزي كرده  و نسلي تحصيل كرده و ماهر را روي صحنه آوردند . بنابراين دانشگاه مالايا در هشتم اكتبر 1949 به عنوان موسسه ملي تحصيلات عالي دولت فدرال مالايا و سنگاپور تاسيس شد.


رشد و ترقي دانشگاه در دهه اول تاسيس در سال 1959 منجر به مستقل شدن دو دانشگاه يكي در سنگاپور و ديگري در كوالالامپور گرديد.

در سال 1960 دولت هر دو كشور تمايلشان را براي تغيير شرايط و تبديل يك دانشگاه ملي اعلام كردند و قوانيني در سال 1961 وضع شد و دانشگاه مالايا در اول ژانويه 1962 تاسيس شد.

"دانش كليد موفقيت" شعار دانشگاه است كه انعكاس دهنده فلسفه دانشگاه در سعي و تلاش در كسب علم و دانش در همه زمينه هاست و سازنده جامعه اي موفق و تحصيل كرده و با دانش در علو م وتكنولوژي مدرن است.

دانشگاه مالایا قديمي ترين مركز آموزشي است كه در مالزي تاسيس شده است كه جشن صد ساله خود را در سال 2005 برگزار کرد.

مي توان گفت در طول ده ها سال دانشگاه  UMبه عنوان تنها دانشگاه ملي مالزي مشغول به كار بوده است و از علت های قدرتمند بودن اين دانشگاه مي توان به  داشتن نظم و قوانيني مشخص اشاره كرد كه از رشته هاي هنري گرفته تا علمي گسترده شده است و همچنين تربیت بسیاری از اساتيد برجسته كشورش از افتخاراتش مي باشد.

و اکنون حتی بیشتر از قبل بسیاری از داوطلبین نه تنها در مالزی بلکه از کشورهای دیگر منطقه تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند.

با توجه به رقابتهاي تنگاتنگ امروزه و مقياسهاي ارزشيابي دانشگاهها در برتري آموزش در مقاطع تحصيلات تكميلي و پيشرفت روز افزون علوم و تكنولوژي، دانشگاه UM با 20 دانشكده، آكادمي و موسسه و مركز آموزشي و ارائه بيش از 100 رشته و گرايش مختلف در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا كه هر يك در زمينه مربوطه در تحقیقات و کیفیت آموزشی داراي برتري قابل توجهي مي باشند، باعث شده است كه دانشگاه UMدر زمره  200 دانشگاه برتر دنيا قرار گرفته است.

در حال حاضر در اين دانشگاه  بیش از 9000 دانشجو وجود دارد که در حدود 2000 نفر از آنها را دانشجویان بین المللی بیش از 70 کشور دنيا تشكيل مي دهند.


چگونگي اخذ پذيرش در دانشگاه یو ام مالزی ,دانشگاه UM


پذیرش دانشجو، امتحانات، امور مالي و اداري، امور رفاهی دانشجویان و مسائل مربوطه به دانشجویان بین المللی همه تحت نظارت رئیس دانشگاه با همکاری موسسات آموزشی دیگر در دانشگاه انجام می شود.

این بخش فرایندهای آموزشی، مالی و رفاهی دانشجویان را در مقاطع ارشد و دکترا سرپرستی می کند.

تعداد دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا به میزان قابل توجهي در طول این سالها افزایش یافته است .

پذیرش برای بسیاری از رشته هانیازمند به داشتن یک مدرک کارشناسی در رشته مرتبط می باشد اما پذیرش برای کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، کارشناسی ارشد حقوق جزا و کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات با داشتن مدرك تحصيلي غير مرتبـــط امكان پذيــر مي باشد .

موسسه تحصيلات تکمیلی(IPS ) مرکزي برای فارغ التحصیلان در دانشگاهUM است كه در سال 1979 آغاز به كار كرد، IPS  به عنوان مرکزي برای توسعه و ارتقــائ سطح تحقیقاتی و مرکز آموزشي برای مقاطع ارشد و دکترا  می باشد.ساختار آموزشی دانشگاه um مالزی:


در دانشگاهUM سه نوع ساختار آموزشی برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا وجود دارد:

فقط واحد درسي:

دانشجویان نیازدارند که تعداد مشخصی از واحدهای درسی را بگذرانند. در رشته هاي كه فقط واحد درسي ارائه مي شود گاهی نیاز به ارائه واحد تحقيق هم می باشد.

واحد درسي و پژوهش:

دانشجویان نیاز به گذراندن واحدهای درسی و ارائه یک پایان نامه می باشند.

فقط پژوهش:

پایان نامه یک اصل علمی موردنیاز برای دستیابی به مدارک بالاتر است. دانشجویان همچنین مي بايست که یک دوره اصولی تحقیقی را بگذرانند، شركت در سمينارها، ارايه کنفرانس و انتشار مقالات علمي در مجلات نيز به عنوان بخشی از اين پژوهش ها مي ياشد.

(در دانشکده های دندانپزشکی و پزشکی دوره های فقط به صورت واحد درسي و همراه با کار در کلینیک ها ارائه می شود.)


زبان مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه   um:


دانشجویان دانشگاه  UM می بایست به قدر کفایت با زبان انگلیسي آشنايي داشته باشند.

دانشجویان بین المللی که قصد دارند پایانامه خود را به زبان انگلیسی تنظيم كنند بایستی دارای حداقل نمره 6 در IELTS و یا 550 در تافل باشند( درصورتی که آنها مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاهی که ساختار آموزشی آن یک زبان دیگر غیر از زبان انگلیسی است بدست آورده اند).

برای دانشکده حقوق حداقل نمره زبان انگلیسی نمره 7 درIELTS  و 600 در تافل است.

دوره های آموزشی در دانشگاه UM:


در دانشگاه  UMطول دوره های آموزشی مورد نیاز برای هر رشته به نوع ساختار آموزشی بستگی دارد و به طور کلی حد اقل و حد اكثر دوره ها به شرح جدول زير مي باشد:

PHD

MD

Master


4 ترم

4 ترم

2 یا 3 ترم

min

16 ترم

10 ترم

10 ترم

Max

سال آموزشی  در دانشگاه UM مالزی:


شروع سال تحصیلی دانشگاه UM در جولاي(ترم اول) برای همه رشته ها و در دسامبر (ترم دوم) برای رشته های اعلام شده می باشد. ثبت نام براي تايپ تحصيلي "فقط واحد درسي" و "واحد درسي و پژوهش" دو بار در سال انجام می شود. زمان ثبت نام  در روزنامه های محلی در ژانویه براي(پذیرش جولای)و در آگوست برای(پذیرش دسامبر) اعلام می شود.

"ثبت نام در رشته های فقط پژوهش در تمام طول سال انجام می گیرد."


مركز فناوري اطلاعاتPTM در دانشگاه UM


اين مركز (Pusat Teknologi Maklumat) و يا به اختصار PTM زير ساختهاي مورد نياز را فراهم مي نمايد و مركزي براي ارائه خدمات و منابع براي سرويس هاي ICT در دانشگاه UM و محوطه هاي دانشگاهي متعلق به آن است. اين سرويس كليه اطلاعات و خدمات اينترنتي مورد نياز را براي دانشكده هاي مختلف فراهم مي آورد . PTM همچنين امنيت و يكپارچگي سيستم هاي مورد استفاده در كمپ را به ويژه بخش وسيعي از اطلاعات و تحقيق هاي صورت گرفته براي اسناد دانشگاه و همچنين تحقيق ها را تضمين مي كند.

اين مركز به پنج بخش عمده تقسيم مي شود:

·بخش خدمات مشتري و شبكه
·بخش آموزش ، امنيت و طراحي ICT
·بخش نمايشگاه هاي گروهي
·بخش تقسيم هاي اداري
·بخش مديريت مركز داده ها


سفر به دانشگاه UM دانشگاه مالایا


نحوه رسیدن به دانشگاه UM

UM یک دانشگاه ملی است که در کوالالامپور، پایتخت مالزی واقع شده است و به آسانی در دسترس می باشد.


رفت و آمد با قطار به دانشگاه مالایا

شما به راحتی  مي توانيد از فرودگاه بین المللی کوالالامپور بوسیله خط قطار سریع السیر(ERL) به دانشگاه  UMبروید که طی کردن این مسیر 28 دقیقه زمان مي برد و کرایه آن در حدود 35 رینگت می باشد. مسیرقطار از فرودگاه بین المللی کوالالامپور به مرکز کوالالامپور مي باشد در جایی که مي توانيد با تاکسی به دانشگاه UM برويد، دانشجویان و بازدیدکنندگان که با LRT سفـر می کنند باید در ایستگاه دانشگاه پیاده شوند جایی که سرویس های اتوبوس برای رسیدن به محوطه دانشگاه در دسترس مي باشد.


رفت و آمد با اتوبوس و تاكسي به دانشگاه مالایا


یک سرویس اتوبوس  ازمرکز کوالالامپور ایستگاه LRT دانشگاه و Petaling Jaya هر روز از ساعت 6 صبح تا 11 شب وجود دارد.

دانشجویان مقيم در خارج از كمپ دانشگاه همچنین می توانند از سرویس های اتوبوس  دانشگاه برای رفت و آمد استفاده کنند.

تاکسی ها همچنین در کوالالامپور و Petaling Jaya به راحتی در دسترس مي باشند. کرایه تاكسي بر طبق مسافت طی شده در هر متر محاسبه می شود.UM

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا،اتریش،مجارستان،جمهوری چک، سوئیس،سوئد،اسلواکی،ایتالیا،اسپانیا،آمریکا، استرالیا،قبرس،آلمان،دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست 

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151