ارزانترین شهرهای دنیا برای ادامه تحصیل

ارزانترین شهرهای دنیا برای ادامه تحصیل

اگر دنبال مقصدی برای تحصیل می‌گردید که کیفیت بالایی داشته باشد و همزمان فشار مالی زیادی به شما وارد نکند این پیشنهادها که شهریه‌ها و هزینه‌های زندگی در آنها در نظر گرفته شده کمک‌تان می‌کند. هر کدام از این 10 شهر حداقل دو دانشگاه رده بالا را در خود جای داده‌اند و خارج از دانشگاه هم محیط فرهنگی خوبی برایتان فراهم می‌کنند. یکی از معیارها برای بسیاری از دانشجویان زندگی آرام و کم هزینه در یک شهر خوب است. یعنی همان چیزی که زمینه را برای درس خواندن بدون استرس و نگرانی فراهم می‌کند.
1.تایپه: پایتخت تایوان رتبه 25 بهترین شهرها برای دانشجو بودن را به دست آورده و برای زندگی دانشجویی کم‌هزینه می‌توان رتبه اول را به آن داد. شهریه دانشگاه‌های این شهر برای خارجی‌ها سالانه معادل 3800 دلار آمریکاست که میزان بالایی به حساب نمی‌آید.
2.مکزیکوسیتی: مکزیکوسیتی هم رتبه‌ای شبیه به تایپه در رده‌بندی به دست آورده چون تقریبا همان‌قدر هزینه برای تحصیل در آن لازم است. این شهر هم هشت دانشگاه از برترین‌های رده‌بندی‌های جهانی را در خود جای داده است. شهریه‌ها کمی بالاتر از تایپه است و سالانه به 4000 دلار آمریکا می‌رسد. البته هزینه‌های زندگی کمی ارزان‌تر است.
3.برلین: آلمان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای دنیا برای درس خواندن است که به‌جز آمریکا و انگلیس بیش از هر کشور دیگری دانشجوی خارجی دارد. پایتخت این کشور هم میان ارزان‌ترین شهرهای دانشجویی قرار دارد. دانشگاه‌های دولتی در این کشور امکان تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند و هزینه‌های زندگی در این شهر هم بسیار پایین‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید.
4.وین: همسایه جنوب شرقی آلمان که از نظر فرهنگی بسیار غنی به حساب می‌آید یکی دیگر از پایتخت‌های ارزان برای تحصیل را در خود جای داده. تحصیلات عالی در اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است و برای خارجی‌ها هم هزینه بسیار پایینی دارد. هزینه‌های زندگی در این شهر کمی بالاتر است اما باز هم از خیلی از شهرهای برتر دانشجویی کمتر به حساب می‌آید.
5.مونیخ: یک انتخاب دیگر در آلمان می‌تواند شهر مونیخ باشد. در مونیخ هزینه‌های زندگی نسبت به برلین کمی بالاتر است اما از آنجایی که شهریه‌ای در کار نیست مونیخ باز هم از شهرهای ارزان دانشجویی به حساب می‌آید. این شهر میزبان بیشترین اتفاقات و رویدادهای فرهنگی و ورزشی در آلمان هم هست.
6.اوزاکا: یک زندگی آرام ژاپنی در این شهر انتظارتان را می‌کشد. انتخاب اوزاکا نسبت به توکیو پایتخت ژاپن و کیوتو شهر مهم دیگر آن برای دانشجویان به صرفه‌تر است. دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های این شهر حدود 5000 دلار در سال شهریه می‌پردازند و هزینه‌های زندگی در این شهر قابل تحمل‌تر از پایتخت و کیوتوست.

7.مادرید: در بین شهرهای اروپایی مادرید چهارمین انتخاب است. شهری پر از جاذبه‌های خوراکی و هنری و جشن و فستیوال. در این شهر دانشجویان خارجی می‌توانند با 2000 دلار در سال درس بخوانند که از کمترین شهریه‌ها محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی در این شهر چیزی بین تایپه و برلین است و به‌راحتی می‌تواند تامین شود.
8.بارسلونا: بعد از مادرید، این شهر اسپانیایی که برای معماری و زندگی‌ شبانه‌اش معروف است قرار می‌گیرد. دو دانشگاه برتر جهان در این شهر هستند. گرچه این شهر در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دانشجویی از مادرید سبقت می‌گیرد اما در موضوع تامین هزینه‌ها یک رتبه پایین‌تر است چون هزینه این شهر کمی بالاتر است. در دانشگاه‌های برتر این شهر با 2500 دلار در سال می‌شود تحصیل کرد.
9.سانتیاگو: شیلی در آمریکای لاتین هم یکی از انتخاب‌هاست. پایتخت این کشور دومین شهر ارزان دانشجویی در آمریکای جنوبی است. هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار پایین است اما شهریه‌ها در آن کمی بالاتر از شهرهای دیگر این محدوده است. پنج دانشگاه برتر این شهر از هر دانشجو حدود 7500 دلار در سال شهریه دریافت می‌کنند.
10.پراگ: به قلب اروپا برگردیم؛ جایی که پایتخت جذاب و تاریخی جمهوری چک با هزینه‌هایی کمتر از سانتیاگو در انتظار دانشجویان است. سه دانشگاه معتبر جهانی در این شهر حدود 7 هزار دلار در سال شهریه از دانشجویان دریافت می‌کنند، اما چندان هزینه سنگینی برای زندگی در پراگ لازم نیست و می‌تواند یکی از گزینه‌های تحصیل ارزان باشد.
گروه آتیه آفرینان ایرانیان
بزرگترین گروه مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور
با مجوز رسمی از وزارت علوم
شماره تماس 02122226777

معرفی آتیه آفرینان ایرانیان

گروه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 14 سال تجربه دارای هفت مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دارای مجوز رسمی از وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی میباشد این موسسه دارای دفاتر همکاردر کانادا،اتریش،مجارستان،جمهوری چک، سوئیس،سوئد،اسلواکی،ایتالیا،اسپانیا،آمریکا، استرالیا،قبرس،آلمان،دانمارک و نروژ میباشد و دارای نمایندگی بیش از یکصد دانشگاه و دفاتر کاریابی در خارج از کشور هست 

ثبت نام و ارزیابی رایگان

آدرس مابلوار میرداماد مابین خیابان حصاری و شنگرف ساختمان 138 طبقه 5 واحد 27
شماره تماس:22226777-10خط
فکس:22275151